Cassie, princezna rodu Boa

19. dubna 2016 v 23:45 | Alexandra Gryffin- Fox |  Mother of plaz
Svou láskou ke studenokrevným živočichům jsem celkem známá, a proto nikoho nemůže překvapit, že před dvěma měsíci jsem se opět stala novopečenou plazí matkou. A abychom nezůstali pouze u jednoho druhu, útočiště u nás získala krásná hroznýší slečna, kterou jsme hned pojmenovali Cassie. Nepamatuju si, že bych z něčeho měla za poslední dobu takovou radost.

Zbožňuju svého prvoplazeného, druhoplazený je můj roztomilé zlatíčko, ale čtvrtoplazená Cassie (třetiplazená byla kočka - Syndra - která po necelých dvou měsících bohužel umřela :() si mě ihned získala. Doslova jsem uprosila Yoraima, abychom si ji mohli pořídit, i když vyvstala otázka, do čeho ji dáme. Yoraime nechtěl dalšího hada, pro kterého jsme neměli vhodnou nádrž, zváště když dva starší bratři čekali na (vánoční) větší terárko, kam by se jim vlezli oba velké hadí zadky... ehm kloaky. Ještě na teraburze jsme vymysleli plán: zatím koupíme menší terárium za pár stovek, a až Cassie vyroste, dostane jiné. A že bude muset být velké, poroste minimálně do dvou metrů.
Ten den jsem byla šťastná a nemohla jsem uvěřit, že se v džungli zvané náš pokoj zabydlí mrňavé ale nebojácné hroznýšátko. Ještě ten jí Yoraime vyrobil domeček z květináče a já jsem šla hledat vhodné topení a mističku. Venku jsme našli dva vhodné pevné klacíky, aby měla po čem šplhat, a dobře jsme udělali. Od té doby na nich prováděla akrobatické kousky, věšela se do vtipných póziček nebo jen tak nenuceně hnízdila úplně nahoře. Když jsem se pokaždé podívala na její terárko, musela jsem se smát, jakou další polohou se jí podařilo mě překvapit. :D
Při první návštěvě Radima dostala přezdívku Žížalka, protože mimo terárko se plazí rychlostí namydleného blesku a háže sebou jako prvotřídní žíža. V takových chvílích si nedokážu představit, že jednou bude velká.
Na ruku jsme ji zvykali úplně od začátku. Párkrát se pokoušela zastrašovat syčením (poprvé, co jsem slyšela hada syčet :D) a útočně zvlněnou hlavičkou (po mně dvakrát vyjela), ale Yoraime jí podobné blbosti zarazil. Stačilo, aby pokaždé, když začala zvedat hlavu, přes ni dal svou obrovskou ruku a vyndal ji z terária ven. Cassie se naučila, že jí od nás nic nehrozí a hlavně, že nás nezhroznýšuje a neodstraší. A tak nám jenom dělá radost. :) A i jí můžu poděkovat za to, že nemám mobil plný selfieček, ale milion fotek jedné plazí tlamičky z každého možného úhlu. :D

A pár info: Je to hroznýš královský (Boa constrictor), barevná mutace Costa Rica, cca sedmiměsíční samička, ze které jednou vyroste obrovský škrrrťa!No řekněte, není naprosto božská?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 6. května 2016 v 10:31 | Reagovat

A naživo je ještě roztomilejší. :-)

2 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | 14. května 2016 v 21:07 | Reagovat

Kdo by to byl kdy řekl o hadovi. :D <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama