Nesmím ječet

3. června 2012 v 22:15 | Alexandra Gryffin- Fox |  Netopýří (ú)lety
Ještě před týdnem jsem hystericky ječela naokololezoucí pavouky a lovila nervy z kýblu kvůli tomu, že nestihnu všechno na přijímačky do Prahy na žurnalistiku, ale malá kosmetická úprava rozhodla, že nakonec skončím v Brně (ČJ nebo FJ) s R. V jednom bytě s ním, krajtou královskou a dalším párečkem zamilovaných hrdliček. Stále se štípu do ruky, jestli to je vůbec pravda.

Ohledně té žurnalistiky v Praze, jo, byl to můj sen a letos poměrně reálný. Tedy byl až do chvíle, než mi přišel mail s odpovědí. Ústní zkoušky se odsunují na později než mám povolené volno a to je problém. Ale budiž.
Moje náhlé rozhodnutí jít do Brna se odvíjelo od mnoha ukazatelů. Mám tam svojí příšeru, se kterou budu sdílet byt, háďátko, a nebude problém navštěvovat přednášky ze žurny. Krom toho, příští rok se tam můžu přihlásit a znovu pokoušet štěstí. Na češtinu jsem přijatá, ještě mě čekají oborovky na fráninu, která by se mi sice hodila, ale docela se bojím, že mě budou nutit začínat další románský jazyk. Nechci! Potřebuju začít s němčinou! A zlepšit si angličtinu! A představa faktu, že se během roku (krom normálních přednášek, plus pár ze žurny, plus brigáda) aktivně zamotám do čtyř (fránina, anglina, němčina, španělština) jazyků, se mi pranic nelíbí. Už teď mám problém přejít v mluveném slovu z frániny na anglinu. Ale co, to se nějak ukutí a při troše štěstí z toho neskončím v nejbližší psychiatrické léčebně.
Dnešek mi na náladě nepřidal. Sice jsem stihla všechny resty na Hrádku, dokonce jsem zvládla TT (pochybně, jako vždy), ale odpolední diskuze s R. nad předměty z ČJ a FJ mě chvílema štvala kvůli jednotlivých předmětů. Definitivně jsem se rozhodla jít na francouzštinu, ale varuju všechny zvrhlíky, kteří se mě budou snažit dotlačit na baskičtinu nebo něco podobného. Tohle není vtipné!


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Livien Livien | Web | 4. června 2012 v 10:01 | Reagovat

Nee! :D Já tě chtěla v Praze pozvat na kafe! :D Každopádně ať se Ti v Brně líbí, s tim bytečkem je to super vyhlídka. Mě teprve všechny přijímačky čekají, takže z toho mám vcelku hrůzu. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama