Matkuš, budeš babička

18. června 2012 v 20:30 | Alexandra Gryffin- Fox |  Netopýří (ú)lety
Učinit rozhodnutí je jedna věc, ale seznámit s ní rodinu, to je něco úplně jiného.

Mí stálí příznivci ví, že příští rok zakotvím na Masarykově univerzitě v Brně (Čj nebo Fj, kdo ví) a s tím se pojí i významný fakt- stěhování do společného bytu s přítelem (a naším společným spolužákem s jeho slečnou), který si na stejné uni hraje na ajťáka.
Strašně moc se těším, až si budu moct zařídit společný pokoj. Po zdech rozvěšet netopýry, udělat si vysněnou obrovskou nástěnku, kde si budu moct nacpat cokoliv, poličku jenom na šutry, velký pracovní stůl, na kterém, i když bude bordel, budete mít stále dost místa na počítač a velký sešit, velký obraz s drakem a liščičí... A další předůležité věci, které v podstatě vystihují můj charakter.
Radím zatím nevypadá, že by z toho chtěl vyšilovat, a nepamatuju si jednou věc, která by se mu nelíbila. Kdo ví, jestli jsem nepříjemnou myšlenku nevytěsnila, ale... To se teprve uvidí.
K našemu zařizování jsme se rovnou rozhodli, že k tomu všemu přidáme našemu prvnímu dítěti dalšího sourozence. Nejspíš si spolu moc nepohrajou, ale co. Skalára (ryba) si bude brouzdat akvárkem a ožírat ostatní rybičky a krajtička? Tak bude ožírat nás. Pořídíme si totiž malé hadí miminko, o kterém sním už od svých dvanácti let.
Rodině jsem se to rozhodla podat takto: Matkuš, budeš babička. Moje matkušizn se na mě jenom podívala a tak jsem rychle dodala, že si pořídíme s Radimem krajtu, což se vyvinulo v to, že ona ji hlídat nebude. Ale asi si vnitřně oddechla, že nebudu mít doopravdické skřítě.
Stejně to Radim (neplánovaně) udělal u sebe doma. Seděla jsem mu na klíně, jeho mamka naproti nás... No proč by se nemohl pochlubit. Komentář "Ty jsi těhotná?" s příliš děsivým úsměvem, mě donutil, abych na ni chvíli zírala jako bych byla na prášcích. Vyděšené "NE" s jasně čitelným podtextem "ježišikriste" to celé vystihovalo. Ohledně dětí si připadám jako Gru z animáku Já, padouch. Předtím jsem se jim zdaleka vyhýbala, ale po třech švýcarských sestrách, ca va. Ale ne tak moc, abych si jedno pořídila domů.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Livien Livien | Web | 19. června 2012 v 11:21 | Reagovat

Říct tohle svojí máti, tak jí šlehne. Teď si ovšem nejsem úplně jistá, jestli by to mimčo místo hada nepřivítala přeci jen trochu přívětivěji. :D

2 iva iva | E-mail | 22. prosince 2013 v 10:45 | Reagovat

chudák kočka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama